Особливості використання QR-коду в освіті
- Тетяна Сєрба
- 26 мар. 2017 г.
- 1 мин. чтения

Жарт, що дитина ХХІ століття родиться вже з ґаджетом у руках, дуже точно відображає нашу сучасність, стосуючись щоразу все молодшої і молодшої вікової категорії. Гіперактивний світ стає зрозумілим і рідним підростаючому поколінню чи не з перших днів життя. Не дивно, що в це інтерактивне коло дитячих та підліткових інтересів, бажань, умінь досить важко «вписується» віршовий розмір, мовознавчі терміни, творчість класиків. То яку ж форму навчально-виховного процесу обрати, щоб вона не тільки легко сприймалася свідомістю сучасного учня, а й безкомпромісно відповідала вимогам навчальних програм, задовольняючи змістовим наповненням педагога? Відповідь очевидна: «замаскувати» навчання новітнім технологічним контентом, представленим сьогодні великою кількістю освітніх сервісів, програм, ресурсів, які поступово витісняють «нецифрову» наочність зі шкільних кабінетів. Адже грамотне використання ІКТ на уроці та поза ним сприяє ефективному усвідомленню великого обсягу інформації, 83% якої становить візуалізований матеріал.
Кожен сучасний вчитель зобов'язаний мати "свій" перелік сервісів, яким буде користуватися в практичній діяльності. Для зручності ІКТ-інструментарій можна систематизувати відповідно до основних бажань користувача-вчителя, тобто функцій, які мають виконувати сучасні засоби навчання та візуалізації.
1. Можна використовувати QR-коди з посиланнями, які вказують на мультимедійні джерела й ресурси, що допомагають вирішити те чи інше завдання; 2. Роздрукувавши коди з необхідною інформацією, можна вклеїти безпосередньо в зошит чи записник школярів; 3. На уроці, роздавши контрольно-тестовий матеріал, виконаний у вигляді карток з різними варіантами завдань; 4. При проведенні різних естафет, ігор, заходів, коли на одному з етапів уроку чи позакласного заходу завдання буде запропоновано у вигляді QR- коду, прочитавши який, можна буде виконати завдання.
Comments